Villanyszerelő
Elektronika és elektrotechnika ágazat képzése, amely szakképzettség megszerzésével zárul. Lehetséges szakmairányok: Épületvillamosság szakmairány, Villamoshálózat szakmairány, Villamos készülék és berendezésszerelő szakmairány.
A villanyszerelő épületek, létesítmények és hálózatok hagyományos és intelligens villamos és napelemes rendszerének kialakítását végző szakember. Az ipari és kommunális létesítmények villamos berendezésének szerelése során kapcsoló- és elosztóberendezést telepít, ipari energiaelosztó vezetéket, szabadvezetéket, kábelt, vezérlő- és szabályozókészüléket, berendezést szerel, javít. Feladatkörébe tartozik a villamos ellenőrző mérések, vizsgálatok és beállítások elvégzése is.
Ajánlott mindazon fiatalok számára, akiket nemcsak vonz a villamosság, de készek a felelős munkavégzésre egy olyan szakmában, amely napjainkra rendkívül felértékelődött. A szakma jó perspektívát és változatos feladatokat kínál.
KOMPETENCIAELVÁRÁS
Logikai gondolkodás, jó szemmérték, tér- és színlátás, önállóság, kézügyesség, problémamegoldó képesség, csapatmunkában együttműködési készség.
A SZAKKÉPZETTSÉGGEL RENDELKEZŐ
- fogyasztásmérő helyet alakít ki, lakás és épület elosztó berendezést szerel, erős- és gyengeáramú hálózatot létesít;
- hagyományos és intelligens épület villamos berendezését szereli, javítja, karbantartja, kezelését betanítja;
- egyszerű multimédiás és kommunikációs alkalmazásokat kezel, terveket, műszaki leírásokat olvas, értelmez;
- kisgépeket, mérőműszereket, kéziszerszámokat használ a technológiai alapműveleteknél.
ISKOLASPECIFIKUS INFORMÁCIÓK A KÉPZÉSHEZ
Szakmairány: Épületvillamosság
Szükséges belépési feltétel: alapfokú iskolai végzettség és foglalkozás-egészségügyi alkalmassági igazolás megléte.
Képzési idő: 1 év
Ajánlott minden 16. életévét betöltött érdeklődő számára, akit nem csak vonz a villamosság, de készek a felelős munkavégzésre egy olyan szakmában, amely napjainkra rendkívül felértékelődött, jó perspektívát és változatos feladatokat kínál. Továbbá szeretne lakóépület csatlakozó vezetékét kiépíteni, az áramszolgáltató előírása szerinti fogyasztásmérő helyet kialakítani vagy szerelni.
A képzés 2 részből áll. Ágazati alapoktatás és szakirányú oktatás. A sikeres ágazati alapvizsga után a képzésben résztvevő személynek kötelessége duális képzőhelyet keresni, ami biztosítja számára a szakirányú gyakorlati képzést.
A képzés várható kezdése: 2024.09.30.
Jelentkezés módja és határideje: az iskola honlapján a gf.edu.hu/tanulóknak/hasznos tudnivalók menüpontban megtalálható jelentkezési lapon, 2024.08.16-ig.
A képzést 14 fő jelentkezése esetén indítjuk el.